סוגי רכבי הסעות: מגוון עצום של אפשרויות

יש אינספור מקרים בהם אנחנו זקוקים לרכב הסעות: אפשר להזכיר, למשל, טיול באחד מחלקי הארץ, הסעות ילדים לבית הספר או אפילו אורחים לחתונה. בכל אחד מהמקרים הללו, עוד לפני שאנחנו בוחרים בחברה שתבצע את המשימה החשובה הזו בשבילנו, עולות מספר שאלות מהותיות: באיזה סוג של רכב הסעה נבחר? ומהם היתרונות של כל אחד מהם?
 

אוטובוס

אוטובוס, פעמים רבות, הוא כלי הרכב הראשון שעולה לראש כשמדברים על סוגי רכבי הסעות. לא קשה להבין מדוע: אוטובוסים מסוגלים להסיע עד 54 נוסעים, דבר שהופך אותם ליעילים ביותר, מהבחינה הזו. כך, במקום להוציא "צי" של כלי רכב בהם נוסעים בודדים, אפשר פשוט לדאוג לאוטובוס מרווח אחד. יש לציין לזכותם של האוטובוסים גם את תא המטען המרווח, שהופך לחשוב עד מאד בטיולים, למשל.
 

כיום, יש מגוון רחב של אוטובוסים, כולל כאלה מפוארים בכל קנה מידה - בין אם המדובר הוא בכיסאות מרופדים, במערכת מיזוג אוויר או אפילו במערכות שמע או תמונה מתקדמות. חיסרון מרכזי הוא יכולת התמרון הנמוכה יחסית, והקושי אשר קיים לעיתים במציאת חניה.
 

מיניבוס

מיניבוס, אותו אוטובוס זעיר, הופך לפתרון מצוין כאשר מעוניינים במציאת פתרון לקבוצות מעט קטנות יותר (כ-10-20 איש). יתרון משמעותי של רכב זו הוא בנוחות שהוא מציעים לנוסעים, וכן להרגשת האינטימיות במהלך הנסיעה. מטבע הדברים, שטח המיניבוס קטן באופן יחסי, כך שכל נוסע למעשה נמצא בקשר עם האחרים. זו גם הסיבה, אגב, שמיניבוסים אידיאליים להסעות לאירועים, בהם כולם מכירים את כולם.
 

גם כאן, ניתן למצוא מיניבוסים מפוארים בכל קנה מידה, המאופיינים באבזור נאה בהחלט ובעיצוב מרשים, פנימית וחיצונית גם יחד. אבחנה חשובה אחרת היא לגבי סוג המיניבוס, שעה שיש גם כאלה קטנים יותר (עד כ-15 נוסעים), אשר נהיגה בהם מצריכה רישיון 1D בלבד.
 

טרנזית

הטרנזית, ברוב המקרים תוצרה של חברת "פורד" האמריקאית, כולל בתוכו עד כ-15 מקומות ישיבה. זהו רכב פשוט מעט יותר מזה הקודם, ובעל צריכת דלק נמוכה יחסית. כתוצאה מכל אלה, בשנים האחרונות גבר השימוש בכלי רכב מסוג זה להסעות עובדים למקום העבודה שלהם.
 

חשוב לזכור שרכזי הטרנזית נחשבים למאובזרים מעט פחות מאלה הקודמים, ואין בהם בהכרח מקום רב בתא המטען. עם זאת, למעוניינים ברכב פשוט שעושה את העבודה, טרנזית הוא פתרון מצוין.
 

ואן

רכבי הואן הם לרוב תוצרים של חברות "פורד" או "שברולט", ובהם מספר נוסעים המגיע עד ל-14. בניגוד לטרנזית, הואן הוא רכב מפואר באופן יחסי, אך בלי שזה יבוא על חשבון הכוח והאמינות. הוא אידיאלי להסעות עובדים מכל סוג, ומתאים לנסיעה בכל תנאי השטח.
 

רכבי הואן הפכו, עם השנים, לאהובים ביותר עבור נסיעות ארוכות, ולו בגלל הנוחות שלהם: בניגוד למושבים המסורתיים של כלי הרכב, בואן ישנן ספות מרווחות.
 

ומה עם ה-VIP?

לא ניתן לדבר על סוגי רכבי הסעות מבלי להזכיר את הסוג המפואר ביותר- אלו הם רכבי ה-VIP. זהו לא דגם ספציפי, אלא שורה ארוכה של כלי רכב אשר משדרים יוקרה. בהם ניתן למצוא לא רק מושבים נוחים (ומסתובבים, לא פעם), אלא גם מסכי טלוויזיה, מיני בר למשקאות או מכונת קפה, אינטרנט אלחוטי, מתקנים למחשבים ניידים, והרשימה עוד ארוכה.
 

עקב מחירם של אלה, ברור כי השימוש בהם ייעשה אך ורק במקרים מיוחדים. כך, רכבי ה-VIP הופכים לרעיון מצוין כאשר מארחים אישיות חשובה כלשהי מחו''ל, או לחילופין כאשר בני זוג רוצים להרגיש מיוחדים בדרך לחתונתם, כפי שבוודאי מחייב אירוע מסוג זה.

Nagishly- Dont touch