הסעות לבתי ספר

הסעות לבתי ספר

מידי יום בשנת הלימודים, כרבע מיליון ילדים מגיעים לבית הספר, באמצעות הסעה מאורגנת על ידי חברת הסעות מקצועית. זאת בשל העובדה, כי הסעות לבתי ספר טומנות בחובן יתרונות רבים, אשר מאפשרים הגעה פשוטה, מהירה ובטיחותית של הילדים לבית הספר. על כן, אין עוררין לגבי חשיבותן של הסעות לבתי ספר, במיוחד כאשר ישנם מקרים בהם לילדים אין דרך אחרת להגיע לבית הספר, בשל מרחק גיאוגרפי בין ביתם לבית הספר. יחד עם זאת, מוטלת על מוסדות החינוך, העיריות ואף על ההורי הילדים, אחריות מכרעת בבדיקת חברת ההסעות לבית הספר.


קיים מגוון רחב של חברות הסעות המתחרות על העברת הילדים לבית הספר בבטחה, אך לא כולן פועלות על פי אותן אמות מידה ארגוניות ובטיחותיות. על כן, יש לערוך בדיקה יסודית בחברת ההסעות, לפני שאנו מאפשרים לה להסיע את ילדנו הלוך ושוב מבית הספר באופן קבוע.


בחירה נכונה של חברת הסעות
כאמור, ישנה חשיבות מהותית לבדיקת חברת ההסעות אשר בה אנו מייעדים לשלוח את ילדנו בכל בוקר לבית הספר. להלן מספר כללים בטיחותיים אשר יעניקו לכל אחד את האפשרות, לוודא כי חברת ההסעות לבתי ספר פעולת בצורה תקינה, ועל פי אמות המידה הבטיחותיות האופטימאליות:


• תקינות האוטובוסים – ניתן לערוך בדיקה בפנים האוטובוס, בכדי לוודא כי הוא עומד בתנאים הבטיחותיים המינימאליים להסעה תלמידים לבית הספר, כחגורות בטיחות תקינות, פנסים שבורים, מושבים תקינים לישיבה וכדומה. בדיקת תקינות האוטובוסים, תעניק להורים ולבית הספר שקט נפשי, בידיעה כי האוטובוס עומד בתנאי הבטיחות הנחוצים בכדי להגן על ילדנו במקרה של תאונה דרכים או בלימת פתע. כמו כן, משרד התחבורה קובע, כי על חברות ההסעות להשתמש באוטובוסים חדישים בלבד, כאשר אוטובוס מעל עשר שנים, איננו ראוי להסעת תלמידים לבית הספר.


• נהג האוטובוס – אחוז ניכר מתאונות הדרכים במהלך הסעות לבתי הספר, מתרחשות בשל חוסר זהירותם של נהגי האוטובוס. האחריות המקצועית המוטלת על נהג האוטובוס, מחייבת התנהלות מקצועית לאורך כל שלבי הנסיעה, כיוון שנהיגה רשלנית של נהג האוטובוס עלולה להוביל לגרימת נזק לילדים, אשר עושים את דרכם לעבר בית הספר, בשל נהיגה במהירות מופרזת, ביצוע פניות חדות, בלימת פתע וכדומה. על כן, מומלץ לבדוק את עברו של נהג האוטובוס, או לוודא כי ישנו נוהל מסודר בחברת ההסעות, אשר עורך בדיקות רקע לנהגי האוטובוס אשר מעוסקים בחברה.


יתרונות בהסעות לבית הספר
רבים מן ההורים אשר שולחים את ילדיהם לבית הספר טוענים, כי הדרך הנוחה והבטוחה ביותר לכך, הינה באמצעות הסעות לבית ספר:


• חיסכון בזמן – בעידן המודרני, מרבית הזוגות עובדים במשרה מלאה, ועל כן נאלצים לצאת לעבודתם מוקדם בבוקר, ללא היכולת להסיע את ילדיהם בעצמם לבית הספר. לכן, חברות הסעות מקצועיות, מעניקות להורים פיתרון אולטימטיבי, במתן שירות הסעות הילדים לבית ספר.


• בטיחות – הפחד הנורא אשר מחלחל בכל הורה, כאשר הוא שולח את ילדיו לבדם לבית הספר, נובע בשל הדרך המסוכנת מן הבית לבית הספר. לעיתים רבות, דרך זו כוללת חציית כבישים סואנים ומעבר ברחובות בהן תנועת כלי הרכב עלולה לבלבל את הילדים, על כן, הסעות לבית הספר חוסכת מן ההורים את הדאגה המיותרת, כיוון שהילד מגיע מביתו הישר לבית הספר, ללא צורך בחציית כביש או עמידה בפני סכנה בטיחותית.


• מרחק גיאוגרפי – ישנם מקרים בהם המרחק בין בית הספר לביתו של הילד, אינו מאפשר הגעה עצמאית, על כן, הסעה לבית ספר מעניקה לילד פיתרון מושלם בהגעה קלה ופשוטה, לבית הספר המרוחק.

Nagishly- Dont touch